Kliknij tutaj!
Kliknij tutaj!


Kliknij tutaj!
Kliknij tutaj!

 

NAWIGATOR: Strona główna -> Zakładamy firmę
Jak czytać ten dział vortalu?
Po pierwsze i najważniejsze: dział "Zakładamy firmę" jest długi i jego lektura zajmie sporo czasu. Nie zaczynaj, jeżeli nie masz co najmniej godziny wolnego. Po drugie nie przebiegaj tylko okiem po tekście, staraliśmy się skrócić go na tyle, że każde zdanie jest ważne i jego ominięcie może wprowadzić Cię w błąd. Niektóre, najważniejsze rzeczy, powatarzamy w różnych miejscach, ale "podkład informacyjny" jest naprawdę ważny. Podsumowując: to nie jest dział przeznaczony do przeczytania w czasie piętnastominutowej przerwy na kawę.

 

Czy warto podejmować działalność gospodarczą?
Jeśli masz mnóstwo pieniędzy i jesteś pewny, że starczy Ci ich do końca życia (co może się okazać złudne), to pewno nie warto podejmować działalności gospodarczej, tylko spędzić życie na przyjemnym leniuchowaniu.
Jeśli nie lubisz pracować, to możesz żyć bez pracy, choćby bardzo ubogo, ale z zadowoleniem. W takich sytuacjach zakładanie firmy także mija się z celem.
W każdym innym przypadku WARTO PODJĄĆ DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ. Przeczytaj ten tekst w całości, zanim powiesz, że to za duże ryzyko lub że nie dasz sobie rady.
(własny biznes czy praca na umowie?)
Warto przeczytać:
 • Czy warto przejść na podatek liniowy?
 • Wady i zalety podatku VAT
 • Najtańsze konta firmowe
 • Wypełniamy deklarację ZUS DRA
 • Wady i zalety ulgowych składek na ZUS
 • Komputer dla firmy
 • Oprogramowanie i bezpieczeństwo w firmie
 • W wielu miejscach vortalu znajdziesz odwołania do powiązanych aktów prawnych. Niejednokrotnie zapoznanie się z tymi aktami jest niezbędne dla trafności podejmowanych decyzji. Niektóre z nich znajdują się na naszym serwerze, ale niestety nie wszystkie. Wskażemy jednak miejsce w Sieci, z którego za darmo możesz ściągnąć materiały. (Gdzie szukać przepisów)

  Zanim zaczniemy
  Zanim zabierzemy się za żmudną robotę papierkową, trzeba podjąć kilka ważnych decyzji. Załatwianie wpisów i zezwoleń zajmuje sporo czasu, jeżeli wszystko zostanie przemyślane i przygotowane wcześniej, nie będzie trzeba odbywać drogi przez mękę jeszcze raz.

  Do dzieła, czyli pierwsze starcia z urzędnikami

   

  NAWIGATOR: Strona główna -> Zakładamy firmę