Kliknij tutaj!
Kliknij tutaj!


Kliknij tutaj!
Kliknij tutaj!

 

NAWIGATOR: Strona główna -> Zakładamy firmę -> Formularz RG1 (GUS) - przykład wypełnienia
Formularz RG1 (GUS) - przykład wypełnienia
Formularz RG1 wypełniamy w wojewódzkim oddziale Głównego Urzędu Statystycznego - jest to zatem pierwsze starcie ze skomplikowanym papierkiem, który w gruncie rzeczy nikomu do niczego nie jest potrzebny - a Tobie najmniej.
Formularz RG1 jest identyczny dla wszystkich przedsiębiorstw, w tym jednostek administracji. Dlatego też większą jego część zajmują wyjaśnienia, które często niczego nie wyjaśniają.

Przygotowaliśmy zatem przykład wypełnienia formularza RG1 przez osobę prowadzącą jednoosobową działalność gospodarczą w branży budowlanej. Zakładamy, że jest to firma dopiero powstająca. Aby najpełniej skorzystać z tego poradnika, wcześniej ściągnij i wydrukuj formularz RG1 z działu "Przydatne pliki". Wypełniaj pola po kolei, tak jak przedstawiamy to poniżej - oczywiście zmieniając dane tak, aby były zgodne z Twoją firmą.

 


W tym polu umieszczasz nazwę swojej firmy.

Jak widać z wyjaśnienia przy punkcie 02 osoby prowadzące jednoosobową działalność pozostawiają to pole puste. Punkt 03 będziemy wypełniać w przyszłości, jeżeli we wpisie REGON będziemy wprowadzać jakieś zmiany.

Ponieważ dopiero zaczynamy działalność gospodarczą, zakreślamy opcję pierwszą.

KOLEJNE PUNKTY FORMULARZA   > > >

 

NAWIGATOR: Strona główna -> Zakładamy firmę -> Formularz RG1 (GUS) - przykład wypełnienia