Kliknij tutaj!
Kliknij tutaj!


Kliknij tutaj!
Kliknij tutaj!

 

NAWIGATOR: Strona główna -> Przydatne pliki

 

 Formularz PIT-5L (j.w., ale dla podatku liniowego 19%)
 Formularz PIT-11/8B (informacja o pobranych zaliczkach na podatek dochodowy)
 Formularz VAT-7 (comiesięczna deklaracja dla podatku od towarów i usług)
 Formularz VAT-7 (j.w., wersja interaktywna pozwalająca na wypełnienie bezpośrednio w programie Adobe Acrobat Reader i późniejsze wydrukowanie)
 Formularz VAT-7K (kwartalna deklaracja dla podatku od towarów i usług)
 Formularz VAT-7K (j.w., wersja interaktywna pozwalająca na wypełnienie bezpośrednio w programie Adobe Acrobat Reader i późniejsze wydrukowanie)
 

Pliki do działu "Zakładamy firmę"
 
Klasyfikacja PKD - 130 KB (archiwum samorozpakowujące)
 Wyjaśnienia do PKD - 248 KB (j.w.)
 Wniosek o REGON (RG1) - 622 KB (j.w.)
 Załącznik do wniosku o REGON (RG-RD) - 772 KB (j.w.)
 Wyjaśnienia GUS do formularza RG1 - 113 KB (j.w.)

 Formularz NIP-1 (rejestracja w US)
 Formularz VAT-R (rejestracja płatnika VAT)
 Rozporządzenie w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów (KPiR)

 Formularz ZUS ZFA (rejestracja płatnika składek)
 Formularz ZUS ZUA (zgłoszenie do ubezpieczeń społecznych)
 Formularz ZUS ZZA (zgłoszenie tylko do ubezpieczenia zdrowotnego)

 Formularz ZUS ZBA (informacja o numerach rachunków bankowych płatnika składek - wymagana w przypadku, gdy firma/płatnik ma więcej niż jedno konto)
 Formularz ZUS ZAA (adresy prowadzenia działalności gospodarczej przez płatnika składek - wymagana w przypadku, gdy adres prowadzenia działalności jest inny niż siedziba firmy)

Pełne teksty ustaw
Wszystkie linki kierują na odpowiedni plik PDF do ściągnięcia wprost z wyszukiwarki
Internetowego Systemu Informacji Prawnej.
W razie problemów ze ściąganiem plików można wyszukać akt bezpośrednio w wyszukiwarce ISIP, kierując się podanymi danymi aktu (typ aktu, rok wydania, numer, pozycja, nazwa). Szczegółowy opis korzystania z bezpłatnego ISIP znajduje się tutaj.
Niektóre przeglądarki internetowe po kliknięciu na dowolny z poniższych linków wyświetlają okno dialogowe, w którym sugerowaną nazwą zapisywanego pliku PDF jest np. "Search". W celu zapewnienia przejrzystości polecamy zmienianie sugerowanej nazwy pliku na odpowiadającą jego zawartości (np. "ustawaovat").

Niektóre przepisy mimo wszystko przedsiębiorca powinien posiadać w formie książkowej i z komentarzem - tak, aby mógł zajrzeć do nich w każdej chwili i nie czekać na uruchomienie komputera (albo Internetu w razie problemów technicznych). Spośród ponad 2500 pozycji wybraliśmy trochę ciekawych książek, które przedstawiamy w mini-księgarni "Książki dla biznesu".

Informacje techniczne

Znak oznacza, że plik można otworzyć i wydrukować programem Adobe Acrobat Reader. Najnowszą wersję tego programu można ściągnąć z serwera firmy Adobe Inc. Jest to program całkowicie bezpłatny.

Do otwierania plików .doc, .rtf oraz .xls polecamy używanie darmowego pakietu biurowego OpenOffice. Najnowszą wersję instalacyjną znajdziesz w tym miejscu. OpenOffice może być używany bezpłatnie zarówno dla celów osobistych jak i komercyjnych.

Znak oznacza, że plik jest archiwum samorozpakowywującym się utworzonym programem 7-Zip (darmowa licencja GNU LGPL - strona domowa 7-Zip). Pliki te należy zapisać w wybranym przez siebie podkatalogu na dysku twardym i nastepnie uruchomić je. Wszystkie archiwa zostały sprawdzone programem antywirusowym, są zatem bezpieczne. Uwaga! Nie odpowiadamy za pliki o tych samych nazwach, ściągnięte z innych stron internetowych!

 

NAWIGATOR: Strona główna -> Przydatne pliki