Kliknij tutaj!
Kliknij tutaj!


Kliknij tutaj!
Kliknij tutaj!

 

NAWIGATOR: Strona główna -> Zakładamy firmę -> Jak nazwać firmę? -> Znaczenie nazwy firmy
Znaczenie nazwy firmy
Większość przedsiębiorców bagatelizuje ten element zakładania firmy uznając, że może się nazywać jakkolwiek. Jest to naiwne myślenie. Żeby uzasadnić to twierdzenie podamy przykład.

Jedna z firm motoryzacyjnych wypuściła kiedyś pewien model samochodu z przeznaczeniem między innymi na rynek południowoamerykański. Była to bardzo kosztowna niefrasobliwość - nazwa samochodu w jednym z krajów tego kontynentu kojarzyła się bardzo negatywnie, sugerując niemęskość kierowcy. Nikt nie chciał tego modelu kupować - trzeba było zmienić nazwę, kampanię reklamową i stracić czas na ponowne wprowadzenie samochodu (już z nową marką) na rynek.

 

Z kolei w Łodzi jest fabryka koronek o wdzięcznej nazwie "FAKO" - ta nazwa powstała ze złożenia pierwszych dwóch liter słów "FAbryka" i "KOronek". Niby nic specjalnego, ale kiedy fabryka zaczęła swoje wyroby eksportować, angielskojęzyczni kontrahenci byli i są nadal cokolwiek zażenowani brzmieniem nazwy tej firmy - w języku angielskim ta nazwa kojarzy się z pewnym wulgarnym określeniem.
PAMIĘTAJ:
Wymyśl taką nazwę swojej firmy, abyś nigdy nie musiał jej zmieniać.

Ktoś powie, że nie przewiduje wychodzenia na rynki zagraniczne - OK, ale czy jest tego pewien, że tak się nie zdarzy? Nazwę można zmienić - owszem - ale wiąże się to ze zmienianiem wpisu w urzędach i bankach, pieczątek, papieru firmowego, wizytówek, a przede wszystkim z utratą przez klientów orientacji, bo nie od razu nową nazwę firmy będą identyfikować z funkcjonującym wcześniej pod innym szyldem przedsiębiorcą.

Mamy nadzieję, że te argumenty są wystarczające, by zachęcić Cię do wcześniejszego przemyślenia kwestii nazwania swojej firmy. Nie bez kozery kładziemy na to tak duży nacisk.

| Jak nazwać firmę? | Nazwa firmy a jej forma prawna |

 

NAWIGATOR: Strona główna -> Zakładamy firmę -> Jak nazwać firmę? -> Znaczenie nazwy firmy