Kliknij tutaj!
Kliknij tutaj!


Kliknij tutaj!
Kliknij tutaj!

 

NAWIGATOR: Strona główna -> Komputer dla firmy

Komputer w firmie
Przyjęło się, że firma bez komputera nie może funkcjonować. Nieprawda. W znakomitej większości przypadków firmie komputer wcale aż tak niezbędny nie jest - służy jako maszyna do pisania oraz do... rozrywki. Niewątpliwie po ciężkim dniu pracy każdy ma prawo odpocząć przy strzelance, ale czy w tym celu musisz kupować hipernowoczesne pudło, którego możliwości nie będziesz wykorzystywał?

Często decyzja o kupnie komputera ma podwójne dno. Jest to wyposażenie firmy, które łatwo i bez zbędnych komplikacji można "wrzucić w koszty", choć w rzeczywistości będzie to sprzęt do najnowszego Dooma czy Might&Magic. Pamiętaj, że takie zakupy są niezgodne z prawem (kosztem firmy mogą być rzeczy służące do generowania jej przychodu).

 

Jeżeli zatem zamierzasz kupić komputer, który tak naprawdę wcale nie do pracy będzie służył - ten tekst jest Ci zbędny. I tak kupisz hiper-Pentium z gigabajtem RAM i ogromnym dyskiem. Skupimy się na rzeczywistych potrzebach firmy i postaramy doradzić, jaki komputer będzie idealnym konsensusem pomiędzy ceną a możliwościami.

Tylko w jednym przypadku jest sens kupować komputer o najlepszych możliwych parametrach - jeżeli zamierzasz zajmować się tworzeniem dla klientów grafiki, materiałów reklamowych oraz folderów. Jeżeli jednak w Twoim przypadku o to właśnie chodzi, na pewno wiesz o swoich informatycznych potrzebach znacznie więcej niż my.

Warto przeczytać:
 • Czy warto przejść na podatek liniowy?
 • Wady i zalety podatku VAT
 • Najtańsze konta firmowe
 • Wypełniamy deklarację ZUS DRA
 • Wady i zalety ulgowych składek na ZUS
 • Komputer dla firmy
 • Oprogramowanie i bezpieczeństwo w firmie
 • Notebook czy stacjonarny?
  To wbrew pozorom pytanie, na które odpowiedź nie jest jasna. Jeszcze dwa lata temu różnica w cenie pomiędzy sprzętem stacjonarnym a przenośnym była ogromna i zupełnie nie przystająca do możliwości. Ostra konkurencja wielkich markowych producentów sprowadziła jednak ceny notebooków do poziomu wcale nie najlepszych komputerów stacjonarnych.
  Notebook ma co najmniej trzy bardzo poważne zalety. (pełny tekst)

  Jaki notebook kupić?
  Są dwie szkoły w tej sprawie. Pierwsza wymaga dokładnego porównywania parametrów, realnego luksusu korzystania z ekranu (im jaśniejszy i z większym kontrastem tym lepiej), możliwości ewentualnej rozbudowy (to akurat średni pomysł - będzie drogo). Druga jest prosta jak drut. "Kupuję wyłącznie notebooki IBM z linii wychodzących ze sprzedaży" - przyznaje się redaktor naczelny e-insurance.pl.
  Dlaczego? (pełny tekst)

  Komputer stacjonarny
  Jednak stacjonarny? W porządku, spróbujemy co nieco doradzić.
  Przede wszystim zapomnij o słabych konfiguracjach z półki marketu. Zawsze znajdzie się w nich jakaś pięta Achillesa. A to RAM-u tylko 256 MB, a to dysk twardy malutki, a to karty grafiki i muzyki zintegrowane (mogą "skwierczeć"). Składając komputer według własnych potrzeb możesz operować zarówno ceną jak i potrzebnymi parametrami. (pełny tekst)

  Oprogramowanie i bezpieczeństwo
  Skoro staramy się doradzać rozwiązania najtańsze, to przy tym pozostaniemy. Jeżeli jesteś baaardzo przywiązany do produktów firmy Microsoft, możesz kupić pakiet minimum, czyli MS Works. Zawiera on edytor tekstu i arkusz kalkulacyjny o zmniejszonych ilościach funkcji. Na potrzeby 99% firm w zupełności to wystarcza. Kupowanie kombajnu takiego jak MS Office w znakomitej większości przypadków mija się z celem. I tak nigdy nie wykorzystasz jego możliwości. Jeżeli nie masz na co wydać tysiąca czy dwóch tysięcy złotych, daj je pobliskiemu domowi dziecka. (pełny tekst)

   

  NAWIGATOR: Strona główna -> Komputer dla firmy