Kliknij tutaj!
Kliknij tutaj!


Kliknij tutaj!
Kliknij tutaj!

 

NAWIGATOR: Strona główna -> Składki ZUS

Tabela składek ZUS
Zawsze aktualną tabelę ze stawkami ZUS - zawierającą standardowe minimum, składkę ulgową oraz składkę maksymalną - znajdziesz na stronach portalu ubezpieczeniowego e-insurance.pl.
Tabela składek ZUS

PRAKTYKA: Formularz ZUS DRA - przykład wypełnienia
Oto praktyczne przykłady wypełnienia deklaracji ZUS DRA. Musisz jedynie wybrać, czy chcesz oglądać przykład przygotowany dla składki ulgowej (czyli od podstawy wynoszącej 30% minimalnej płacy) czy też klasycznej składki minimalnej (czyli od podstawy wynoszącej 60% przeciętnego wynagrodzenia).
ZUS DRA dla składki ulgowej
ZUS DRA dla składki minimalnej

 

Terminy składek ZUS
Jeżeli nie zapłacisz skłądek ZUS w odpowiednim terminie, musisz dodatkowo wpłacić odsetki karne. Prezentujemy listę terminów płatności składek na ZUS oraz wyjaśnienie, jak wyliczyć ewentualne kary.
Nie opłacenie składek w terminie przerywa tzw. nieprzerwany okres ubezpieczenia, w efekcie przez następne pół roku nie otrzymasz zasiłku chorobowego w razie pójścia na zwolnienie.
Terminy składek ZUS - 2007 r.

Warto przeczytać:
 • Czy warto przejść na podatek liniowy?
 • Wady i zalety podatku VAT
 • Najtańsze konta firmowe
 • Wypełniamy deklarację ZUS DRA
 • Wady i zalety ulgowych składek na ZUS
 • Komputer dla firmy
 • Oprogramowanie i bezpieczeństwo w firmie
 • TEST: Czy możesz skorzystać z obniżonych składek ZUS?
  Zapraszamy do wykonania testu, który odpowie Ci na pytanie, czy masz prawo skorzystać z ulgowej wysokości składek na ZUS.
  Zakładamy, że działalność gospodarczą zakładasz dopiero teraz, pod rządami znowelizowanej ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych.
  Nie zapamiętujemy i nie przechowujemy Twoich odpowiedzi - odpowiadaj zatem szczerze.
  Wykonaj test

  Ulgowe składki ZUS - informacje
  Ulgowa składka ZUS pozwala Ci zaoszczędzić sporą sumę - ponad 400 zł miesięcznie. Jeżeli jednak zachorujesz, będziesz otrzymywać zasiłek chorobowy naliczany także od obniżonej podstawy. Może wystarczy Ci na aspirynę, na droższe leki raczej nie. Zasada ta dotyczy wszystkich zasiłków i świadczeń - także tych dla kobiet w ciąży i rodzących.

  Przy okazji tej nowelizacji zmieniono również zasady opłacania składek przez rencistów. Do tej pory nie musieli oni opłacać składek na ubezpieczenie społeczne z tytułu prowadzenia firmy. Teraz już muszą - i to w pełnej wysokości. Nie mogą skorzystać z ulgowej składki dla nowych przedsiębiorców.
  Więcej informacji o ulgowych składkach na ZUS

  NAWIGATOR: Strona główna -> Składki ZUS