Kliknij tutaj!
Kliknij tutaj!


Kliknij tutaj!
Kliknij tutaj!

 

Ubezpieczenia on-line

Ptasia grypa

 

NAWIGATOR: Strona główna -> O serwisie
Pomysł
Pomysł stworzenia vortalu MałyBiznes.pl chodził nam po głowie od lat. Przeszukując polski Internet można znaleźć wiele stron i serwisów poświęconych prowadzeniu biznesu. Nietrudno jednak zauważyć, że praktycznie każdy ma jakąś wadę.
Najważniejsza i uniwersalna to ta, że nigdzie nie można znaleźć prostego przewodnika po wypełnianiu sterty druków i formularzy.
Druga związana jest z używanym na tych stronach językiem, oto krótki cytat: Zewnętrzne źródła finansowania uwzględnia się w planie finansowym, który stanowi jedną z fundamentalnych części biznesplanu.
Trzecia wynika z prób tworzenia serwisów uniwersalnych, dla każdego. A przecież młodego człowieka zakładającego firmę nie interesują zasady podatkowe dotyczące sprzedaży udziałów w spółkach z o.o.

Informacje o reklamie w MalyBiznes.pl

 

MałyBiznes.pl
Czym zatem ma być vortal MałyBiznes.pl? Chcemy, aby był przewodnikiem - niekiedy wręcz łopatologicznym - dla początkującego biznesmena. Codzienne problemy prawne, podatkowe ale i biznesowe znamy od podszewki - osoby współpracujące z nami prowadzą działalność gospodarczą od lat. Chcemy podzielić się naszą wiedzą praktyczną, tak aby nasz (uważny!) czytelnik nie musiał po raz setny odkrywać Ameryki albo pakować się w kłopoty wynikające tylko z tego, że nie ma doświadczenia.

Wiek czytelnika nie ma dla nas znaczenia - początkujący biznesmen w wieku 50 lat nie jest w tych sprawach mądrzejszy od 20-latka. Czasem używamy skrótu myślowego o "młodym" człowieku czy biznesmenie - prosimy traktować to tylko jako figurę retoryczną i nie obrażać się na nas.

Warto przeczytać:
 • Czy warto przejść na podatek liniowy?
 • Wady i zalety podatku VAT
 • Najtańsze konta firmowe
 • Wypełniamy deklarację ZUS DRA
 • Wady i zalety ulgowych składek na ZUS
 • Komputer dla firmy
 • Oprogramowanie i bezpieczeństwo w firmie
 • JACEK KUBIS - redaktor naczelny vortalu MałyBiznes.pl
  Urodził się w Dniu Praw Człowieka ONZ (upamiętniającym uchwalenie w 1948 roku Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka), w rocznicę urodzin Jerzego Turowicza, Marka Grechuty, Jana Sawki i... Emily Dickinson. Po ludzku zaś mówiąc: 10 grudnia 1967 roku.
  Zawodowo spełniał się jako kontroler finansowy (oficjalnie), choć w praktyce robił rzeczy daleko wykraczające poza swoje stanowiska. Tworzył systemy raportowania, roczne budżety przedsiębiorstw produkcyjnych (ABB Elta, VF Polska), wprowadzał nowe struktury gospodarki magazynowej (Star Foods SA), obsługiwał i wdrażał systemy księgowe (SAP R/3, Platinum, JBA, Safo 2000). Pracował również w katowickim Bombardierze oraz firmie Teleplan Polska. Zna doskonale zasady księgowości w Polsce oraz w standardzie USGAAP.
  Oczywiście prowadzi samodzielną działalność gospodarczą - w zakresie konsultingu.
  Imponuje także jego ogromna wiedza w zakresie genealogii oraz malarstwa współczesnego.

  ADAM JARECKI - producent wykonawczy vortalu MałyBiznes.pl
  Swoją pierwszą stronę internetową stworzył w 1995 roku, można go zatem nazwać dinozaurem Internetu, choć urodził się wcale nie tak dawno - 17 lipca 1973 r.
  Polscy Internauci raczej go nie znają - znają za to efekty jego pracy. W 1999 roku stworzył vortal emerytalny (A teraz emerytura), który po przekształceniu w "Socratesa" stał się częścią AHOJ.PL. Po półrocznej pracy światło dzienne ujrzał nowy i działający do dziś vortal ubezpieczeniowy e-insurance.pl.
  Jest typowym nonkonformistą, jego zdaniem idea Internetu jako źródła rzetelnej i nie skażonej komercją informacji wciąż jeszcze się nie zużyła. Dlatego też produkowane przez niego serwisy internetowe są nastawione na czytelnika i tylko czytelnika.
  Jest leniwy. Twierdzi, że od wieczoru spędzonego przy filmie Ferzana Ozpetka lepszy jest tylko dzień spędzony przy filmach Viscontiego. Nie lubi Wajdy.

   

  NAWIGATOR: Strona główna -> O serwisie