NAWIGATOR: Strona główna -> Reklama w MalyBiznes.pl
Reklama w MalyBiznes.pl
Aktualnie vortal MalyBiznes.pl jest prezentowany czytelnikom jako wersja testowa beta. Poniższy cennik dotyczy tylko tej wersji i może się zmienić w przyszłości. Ze względu na ograniczenia techniczne występujące w wersji testowej wszelkie kampanie reklamowe są rozliczane na podstawie statystyk czytelniczych. Oznacza to, że podstawową jednostką rozliczeniową jest dotarcie z przekazem do tysiąca czytelników (real unique users).

 

Jak to liczymy?
Załóżmy, że klient wykupił dotarcie ze swoją reklamą do 5 tys. czytelników vortalu MalyBiznes.pl. Uruchamiamy jego kampanię 10 dnia danego miesiąca. Od tej chwili regularnie kontrolujemy statystyki czytelnicze (a dokładniej: unique readers). Jeżeli zauważymy, że 18 dnia danego miesiąca serwis (a zatem i reklamę) obejrzało 5.540 czytelników, usuwamy element reklamowy. Klient płaci za zamówioną liczbę kontaktów czytelniczych (5 tys.) zaś nadwyżka (w tym przypadku 540 czytelników) jest dodatkiem gratisowym, nierozliczanym i niefakturowanym.

Z powodu pewnych niedogodności (np. brak możliwości rozliczenia dokładnej "klikalności" reklamy) nasz cennik został odpowiednio zmodyfikowany w dół. Dlatego też w MalyBiznes.pl płaci się za unikalnego użytkownika w cenie klasycznej emisji. Porównując cenniki innych portali z MalyBiznes.pl widać, że rzeczywisty koszt dotarcia jest u nas niższy o ok. 50%.

Warto przeczytać:
 • Czy warto przejść na podatek liniowy?
 • Wady i zalety podatku VAT
 • Najtańsze konta firmowe
 • Wypełniamy deklarację ZUS DRA
 • Wady i zalety ulgowych składek na ZUS
 • Komputer dla firmy
 • Oprogramowanie i bezpieczeństwo w firmie
 • Billboard (750 x 100)
  Ze względu na znacznie niższą skuteczność, klasyczny baner reklamowy w formacie 468 x 60 nie występuje w ofercie MalyBiznes.pl. W jego cenie oferujemy znacznie większy i efektywniejszy Billboard 750 x 100.
  Billboard może być plikiem graficznym w formacie GIF lub JPG o rozmiarach 750 na 100 pikseli i o wielkości ("wadze") nie przekraczającej 200 KB. Jest umieszczany na samej górze wszystkich stron vortalu MalyBiznes.pl, nad logo i panelem nawigacyjnym.
  Dotarcie do 1000 czytelników kosztuje 50 zł netto (plus 22% VAT), ale minimalnym pakietem jest 5.000 (250 zł netto).

  Podwójny Billboard (750 x 200)
  Podwójna wersja reklamy typu Billlboard (wysokość 200 pikseli zamiast 100).
  Billboard może być plikiem graficznym w formacie GIF lub JPG o rozmiarach 750 na 200 pikseli i o wielkości ("wadze") nie przekraczającej 200 KB. Jest umieszczany na samej górze wszystkich stron vortalu MalyBiznes.pl, nad logo i panelem nawigacyjnym.
  Dotarcie do 1000 czytelników kosztuje 60 zł netto (plus 22% VAT), ale minimalnym pakietem jest 5.000 (300 zł netto).

  Skyscrapper 160 x 600
  Ten element reklamowy trafia na lewy margines każdej podstrony vortalu MalyBiznes.pl.
  Skyscrapper może być plikiem graficznym w formacie GIF lub JPG o rozmiarach 160 na 600 pikseli i o wielkości ("wadze") nie przekraczającej 150 KB.
  Dotarcie do 1000 czytelników kosztuje 60 zł netto (plus 22% VAT), ale minimalnym pakietem jest 5.000 (200 zł netto).

  Reklama pakietowa: Skyscrapper plus Billboard
  Jednoczesna emisja Skyscrappera i Billboarda pozwala na mocniejsze dotarcie do czytelnika w naprawdę niskiej cenie.
  Dotarcie do 1000 czytelników kosztuje 80 zł netto (plus 22% VAT), ale minimalnym pakietem jest 5.000 (400 zł netto).

  Reklama pakietowa: Skyscrapper plus Podwójny Billboard
  Jednoczesna emisja Skyscrappera i Billboarda pozwala na mocniejsze dotarcie do czytelnika w naprawdę niskiej cenie.
  Dotarcie do 1000 czytelników kosztuje 90 zł netto (plus 22% VAT), ale minimalnym pakietem jest 5.000 (450 zł netto).

  Artykuł sponsorowany
  Artykuł sponsorowany może mieć nie więcej niż 10.000 znaków i zawierać nie więcej niż 4 grafiki. Jest odrębną stroną HTML, do której prowadzą następujące odnośniki:

  • Na stronie głównej MalyBiznes.pl pod ramką "Warto przeczytać" umieszczana jest zajawka artykułu sponsorowanego (tytuł + lead o długości do 300 znaków).
  • Na odpowiedniej podstronie indeksowej (ZUS, Podatki itp.) umieszczana jest zajawka artykułu sponsorowanego w tej samej formie. Klient może zadecydować o dołączeniu zajawki na trzech podstronach indeksowych.
  • Artykuł trafia do biuletynu vortalu MalyBiznes.pl informującego o nowościach - na końcu tegoż biuletynu
  Koszt umieszczenia artykułu sponsorowanego wynosi 200 zł netto za okres dwóch tygodni lub 300 zł netto na okres jednego miesiąca. Koszt jest niezależny od liczby czytelników, którzy zapoznali się z jego treścią.

  Link sponsorowany na stronie głównej
  Oferujemy trzy rodzaje linków sponsorowanych. Najtańszy (30 zł brutto za miesiąc emisji) zamieszczany jest na stronie głównej MalyBiznes.pl, na lewym marginesie, pod belką reklamową. Jest przeznaczony dla zleceniodawców, którym zależy tylko na pozycjonowaniu swojego serwisu, dlatego też przewidywana skuteczność mierzona klikalnością będzie niewielka.
  Drugi rodzaj to link sponsorowany na górze prawego marginesu, pod okienkiem wyszukiwania, kosztujący 60 zł brutto za miesiąc. Miejsca reklamowe zaznaczyliśmy na dwóch zrzutach ekranowych (link tańszy, link droższy).
  W obu przypadkach tytuł powinien zmieścić się w dwóch linijkach dość krótkiego marginesu (co oznacza ograniczenie liczby znaków do ok. 30). Pod tytułem znajduje się treść - nie powinna przekraczać 60 znaków. Ponadto można dołączyć adres strony WWW. Tytuł jest elementem klikalnym, zleceniodawca sam decyduje o zawartości tagu "TITLE".
  Link sponsorowany Premium jest rozszerzeniem oferty droższego elementu reklamowego. W cenie 90 zł brutto miesięcznie pojawia się na stronie głownej oraz w najpopularniejszym dziale vortalu MalyBiznes.pl poświęconym składkom ZUS (zrzut ekranowy).
  Czerwone obramowanie widoczne wokół linków na przykładowych zrzutach ekranu służy zaznaczeniu tych miejsc - w samej ofercie nie występuje, choć jest to rzecz podlegająca negocjacjom.

  Unique visitors: unikalni użytkownicy, liczba osób, które odwiedziły MalyBiznes.pl.
  Number of visits: liczba odwiedzin, jest zwykle większa, ponieważ niektóre osoby odwiedzają vortal więcej niż raz w miesiącu.
  Pages: liczba odwiedzonych podstron vortalu, w przybliżeniu można ją uznać za liczbę emisji reklam w standardzie CPM.

   

  NAWIGATOR: Strona główna -> Reklama w MalyBiznes.pl