Kliknij tutaj!
Kliknij tutaj!


Kliknij tutaj!
Kliknij tutaj!

 

NAWIGATOR: Strona główna -> Księgowość -> Google AdSense

Google AdSense - co to jest?

Google AdSense to program partnerski amerykańskiej wyszukiwarki internetowej, który pozwala właścicielom stron internetowych na zarabianie drobnych kwot bez szczególnego wysiłku. System polega na włączeniu do strony WWW kodów emitujących proste reklamy tekstowe - za każde kliknięcie w reklamę konto wzbogaca się o 1-6 centów (zwykle). Jeżeli jednak chcesz z tego żyć, musisz włożyć znacznie więcej pracy.
Podstawowym wymogiem jest stworzenie serwisu WWW, który będzie na tyle wartościowy, że przyciągnie czytelników zainteresowanych poruszanymi w nim problemami. W praktyce jednak - jak się okazało - Polak nadal potrafi, czego skutkiem jest zaśmiecenie wyników wyszukiwania.
Google AdSense - co to jest?

 

Jak wystawić fakturę VAT za Google AdSense?
Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą, trudno ci będzie przekonać urzędników skarbowych, że będziesz rozliczał przychody z tego tytułu w podpunkcie "Inne przychody" corocznego PIT-a. Jeżeli nawet ci się to uda, skarbówka będzie pytać, dlaczego nie odprowadzałeś zaliczek na podatek dochodowy w ciągu roku...
Tymczasem przychody z Google AdSense nie są objęte podatkiem VAT i nie ma najmniejszego sensu tu kręcić! Po prostu wystawiasz fakturę VAT, której oryginał wyrzucasz do śmietnika i problem masz z głowy. Sprawa czysta, jasna i bezproblemowa.
Faktura VAT za Google AdSense

 

Google AdSense - jak zaksięgować przychody?
Wystawienie faktury VAT to dopiero pierwszy krok. Teraz trzeba ją zaksięgować w odpowiedniej rubryce KPiR z dniem wystawienia. Niestety, faktura jest wystawiana w dolarach amerykańskich i trzeba ją przeliczyć na złote. A potem? Potem przychodzi przelew z Irlandii (aaaaa! dlaczego z Irlandii!?) i księgujemy różnicę kursową.
Korzystając z tego sposobu księgowania (urzędnicy kochają rozrost papierków) nie dajesz ewentualnej kontroli skarbowej żadnych szans.
Księgowanie faktury za Google AdSense

 

NAWIGATOR: Strona główna -> Księgowość -> Google AdSense